SM viestit

 

Veteraanien SM-viestit Harjun stadion 15.6.2013

TULOKSET

M30 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 43,97 SE Joni Myllyntaus Samsa Tuikka Mikko Mensala Mikko Vilkkilä

2. Oulun Ikiliikkujat 45,39 Pasi Tupasalo Heikki Polojärvi Riku Hassi Marko Matinlompolo

3. Kunto-Pirkat 1 45,49 Juha-Pekka Karjalainen Mika Ahomäki Mikko Koli Antti Virtanen

4. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 49,12 Jari Kylä-Uuppa Janne Salminen Petteri Laitinen Jari Niemelä

5. Jämsänkosken Ilves 52,94 Timo Peltola Jussi Peura Mikko Järvinen Jussi Peltonen

M30 4 x 1500 m

1. Jämsänkosken Ilves 24.52,67 SE Mikko Järvinen Jussi Peura Timo Peltola Antti Hirvelä

M30 1000 m viesti

1. Kunto-Pirkat 1 2.08,27 SE Mika Hemmilä Mikko Koli Mika Ahomäki Antti Virtanen

2. Oulun Ikiliikkujat 2.15,65 Pasi Tupasalo Riku Hassi Petri Hälinen Marko Matinlompolo

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 2.18,11 Jari Niemelä Jari Kylä-Uuppa Janne Salminen Petteri Laitinen

M35 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 49,45 Pertti Salmijärvi Mika Pylvänen Jarkko Lassila Iivari Järvinen

2. Helsingin Kisa-Veikot 49,48 Jani Viljola Jan Särömaa Ville Koskela Juha Sipilä

3. Vantaan Salamat 53,60 Kari Greus Mikko Viilo Jukka Vakkilainen Lasse Riihimäki

M35 4 x 400 m

1. If Åsarna 3.56,28 Markus Brännström Robert Strandvall Toni Myllymäki Jani Huhtamäki

2. Helsingin Kisa-Veikot 3.56,43 Ville Koskela Ari Lämsä Jani Viljola Jan Särömaa

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 4.00,78 Jukka Mertanen Lasse Kero Petri Kuusniemi Timo Kero

4. Vantaan Salamat 4.28,43 Lasse Riihimäki Mikko Viilo Jukka Vakkilainen Kari Greus

M35 4 x 1500 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 19.13,39 Jani Hartonen Henry Leppäaho Sami Jämsen Miika Takala

2. Kylmäkosken Veikot 19.13,40 Vesa Vainio Jani Hevonoja Asko Nuikka Markus Välimäki

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 19.47,94 Jukka Mertanen Lasse Kero Petri Kuusniemi Timo Kero

4. Helsingin Kisa-Veikot 20.50,12 Ari Lämsä Jan Särömaa Jani Viljola Ville Koskela

M35 1000 m viesti

1. If Åsarna 2.18,75 Markus Brännström Robert Strandvall Toni Myllymäki Jani Huhtamäki

2. Helsingin Kisa-Veikot 2.20,16 Ari Lämsä Ville Koskela Jan Särömaa Jani Viljola

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 2.23,43 Atte Akkanen Petri Kuusniemi Timo Kero Jukka Mertanen

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.24,55 Iivari Järvinen Jarkko Lassila Mika Pylvänen Sami Jämsen

5. Vantaan Salamat 2.35,20 Lasse Riihimäki Mikko Viilo Jukka Vakkilainen Kari Greus

M40 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 53,56 Markus Linna Jukka Mononen Aki Vesterback Tapio Pokela

2. Kymen Urheiluveteraanit 56,57 Janne Sakkara Mika Majander Juha Rantala Riku Mikkonen

M40 4 x 400 m

1. Kymen Urheiluveteraanit 4.21,51 Mika Majander Riku Mikkonen Juha Rantala Janne Sakkara

M40 4 x 1500 m

1. Kymen Urheiluveteraanit 19.53,25 Riku Mikkonen Janne Sakkara Juha Rantala Mika Majander

2. Päijät-Hämeen Veteraaniurheilijat 20.13,24 Kalle Kolehmainen Hannu Honkanen Hannu Korkalainen Eero Lettojärvi

M40 1000 m viesti

1. Kymen Urheiluveteraanit 2.30,13 Juha Rantala Mika Majander Riku Mikkonen Janne Sakkara

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.33,19 Tapio Pokela Markus Linna Jukka Mononen Aki Vesterback

M45 4 x 100 m

1. LahtiSport 35+ 51,88 Pekka Visuri Jari Suorajärvi Pekka Airamo Pertti Kylmälä

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 52,47 Jari Jaatinen Juha Keski-Korpela Mika Huhta Matti Paalanen

3. Porin Urheiluveteraanit 54,91 Jari Sivonen Jyri Leppäkoski Teppo Mäkipää Marko Nummi

M45 4 x 400 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 4.22,08 Jari Jaatinen Juha Keski-Korpela Harri Paananen Matti Paalanen

2. LahtiSport 35+ 4.31,98 Kaj Sireni Kari Järvenpää Pekka Airamo Pertti Kylmälä

M45 4 x 1500 m

1. Juuan Jänne 20.08,04 Eino Hyttinen Pentti Eronen Ilkka Pekkarinen Heikki Halonen

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 23.57,37 Harri Paananen Jari Jaatinen Ilkka Konttinen Raimo Oksanen

M45 1000 m viesti

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.24,95 Mika Huhta Matti Paalanen Jari Jaatinen Juha Keski-Korpela

2. LahtiSport 35+ 2.31,71 Pekka Visuri Jari Suorajärvi Kaj Sireni Pertti Kylmälä

3. Juuan Jänne 2.38,06 Pentti Eronen Ilkka Pekkarinen Heikki Halonen Eino Hyttinen

4. Porin Urheiluveteraanit 2.39,10 Kimmo Järvinen Harri Rouhiainen Jyri Leppäkoski Teppo Mäkipää

M50 4 x 100 m

1. Ylistaron Kilpa-Veljet 53,38 Markku Ainali Timo Paalanen Asko Oijennus Mauno Leskelä

2. Helsingin Kisa-Veikot 53,47 Jari Tammi Matti Skutnabb Eero Toivanen Veijo Rytkönen

Oulun Ikiliikkujat DNF Esa Pieniniemi Juha Valta Hannu Timonen-Nissi Jouko Hassi

M50 4 x 400 m

1. Ylistaron Kilpa-Veljet 4.11,81 Markku Ainali Timo Paalanen Asko Oijennus Mauno Leskelä

2. Oulun Ikiliikkujat 4.12,49 Jouko Hassi Veijo Leiviskä Hannu Timonen-Nissi Sampo Kelhä

3. Kunto-Pirkat 1 4.24,24 Richard Schmidlechner Kalevi Kytölä Pauli Kallio Reijo Häyrinen

4. Tapanilan Erä 4.36,15 Juha Helander Tapani Viita-Aho Petri Heikkinen Jouko Metsi

5. Mäntylahden Veto 4.42,63 Timo Karhunen Ossi Manninen Ilpo Rönkkö Kari Partanen

M50 4 x 1500 m

1. Polvijärven Vauhti 20.07,20 Matti Ahonen Sakari Arkko Toivo Pelkonen Kauko Rissanen

2. Mäntylahden Veto 21.02,28 Kari Partanen Timo Karhunen Ossi Manninen Ilpo Rönkkö

3. Ylistaron Kilpa-Veljet 21.21,17 Arto Väisänen Asko Oijennus Timo Paalanen Markku Ainali

4. Vihdin Urheiluveteraanit 21.59,82 Jouko Heikura Kari Pieviläinen Tero Nevala Pekka Kemppi

5. Tapanilan Erä 22.45,80 Juha Helander Petri Heikkinen Tapani Viita-Aho Jouko Metsi

M50 1000 m viesti

1. Oulun Ikiliikkujat 2.25,83 Esa Pieniniemi Jouko Hassi Hannu Timonen-Nissi Sampo Kelhä

2. Helsingin Kisa-Veikot 2.29,89 Eero Toivanen Veijo Rytkönen Jari Tammi Matti Skutnabb

3. Ylistaron Kilpa-Veljet 2.31,71 Timo Paalanen Arto Väisänen Markku Ainali Mauno Leskelä

4. Kunto-Pirkat 1 2.39,73 Kimmo Eerola Reijo Häyrinen Pauli Kallio Richard Schmidlechner

M55 4 x 100 m

1. Helsingin Kisa-Veikot 51,89 SE Reino Korpelainen Erik Strömberg Vesa Lappalainen Harri Huotari

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 53,37 Hannu Rantanen Raimo Koskela Jorma Kilkki Esa Salminen

3. Kangasniemen Kalske 56,46 Markku Rautasalo Toivo Kopakkala Reijo Pynnönen Teuvo Hämäläinen

4. Kymen Urheiluveteraanit 56,82 Veijo Jääskeläinen Seppo Häkkinen Antti Aaltonen Seppo Putkinen

5. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 58,53 Antero Jalkanen Reima Nieminen Jukka Järvenpää Hannu Tyrväinen

M55 4 x 400 m

1. Kymen Urheiluveteraanit 4.40,80 Seppo Häkkinen Veijo Jääskeläinen Antti Aaltonen Seppo Putkinen

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 5.03,55 Hannu Tyrväinen Pekka Soininen Reima Nieminen Antti Mero

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 5.07,19 Hannu Rantanen Ari Jussila Mauri Ojala Erkki Laitila

M55 4 x 1500 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 22.11,46 Mauri Ojala Hannu Rahikka Ari Jussila Erkki Laitila

2. Kymen Urheiluveteraanit 22.50,23 Matti Marttila Seppo Häkkinen Veijo Jääskeläinen Auvo Kouvo

M55 1000 m viesti

1. Helsingin Kisa-Veikot 2.32,54 Vesa Lappalainen Harri Huotari Jari Pantzar Erik Strömberg

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.46,39 Pekka Soininen Hannu Tyrväinen Reima Nieminen Antti Mero

3. Kymen Urheiluveteraanit 2.51,87 Seppo Häkkinen Matti Marttila Veijo Jääskeläinen Auvo Kouvo

M60 4 x 100 m

1. Muuramen Yritys 56,74 Harri Suominen Reijo Vauhkonen Pentti Tarvainen Matti Jalonen

2. Leppäkosken Voima 59,02 Veli Vehma Tarmo Hämäläinen Tauno Lehtonen Ari Aartola

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.03,61 Raimo Vauhkonen Ilkka Laari Mikko Savela Esko Huttunen

Kuopion Reipas DNF Olavi Miettinen Mauri Lyytikäinen Antero Markunsalo Daniel Sowah

M60 4 x 400 m

1. Kunto-Pirkat 1 4.46,92 Taisto Pietilä Risto Torvinen Ahti Finning Ari Ovaska

2. Leppävirran Urheilijat 4.52,52 Pertti Tuomainen Teuvo Juutilainen Risto Komulainen Markku Paukkonen

3. Mäntylahden Veto 5.35,29 Pekka Heikkinen Jouko Paldanius Pertti Kähäri Veijo Rönkkö

Lappeenrannan Urheilu-Miehet DQ Raimo Vauhkonen Mikko Savela Ilkka Laari Esko Huttunen

M60 4 x 1500 m

1. Leppävirran Urheilijat 21.48,73 Risto Komulainen Markku Paukkonen Teuvo Juutilainen Pertti Tuomainen

2. Päijät-Hämeen Veteraaniurheilijat 21.51,58 Ilkka Pihlajamäki Martti Luostarinen Heimo Kärkkäinen Markku Tonttila

3. Kunto-Pirkat 1 22.20,85 Ahti Finning Jorma Ojen Risto Torvinen Ari Ovaska

4. Mäntylahden Veto 26.12,24 Pekka Heikkinen Jouko Paldanius Pertti Kähäri Veijo Rönkkö

M60 1000 m viesti

1. Muuramen Yritys 2.34,63 Pertti Härkönen Harri Suominen Matti Jalonen Reijo Vauhkonen

2. Kunto-Pirkat 1 2.41,29 Tapio Kallenautio Ahti Finning Taisto Pietilä Risto Torvinen

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 2.46,05 Mikko Savela Ilkka Laari Raimo Vauhkonen Esko Huttunen

4. Leppävirran Urheilijat 2.52,50 Teuvo Juutilainen Risto Komulainen Pertti Tuomainen Markku Paukkonen

M65 4 x 100 m

1. Porin Urheiluveteraanit 57,20 Jorma Nieminen Pertti Ahomäki Jouko Kirstilä Kyösti Marila

2. Oulun Ikiliikkujat 59,51 Pentti Hänninen Juhani Lumpus Seppo Tervola Matti Pohjosenperä

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.01,86 John Rizaew Pauli Ollila Jukka Helkama Erkki Intovuori

4. LahtiSport 35+ 1.05,34 Jorma Paukkonen Olli Vehko Pekka Ronimus Mauri Forsberg

M65 4 x 400 m

1. Sporttiveteraanit 1 4.43,03 Raimo Hartonen Markku Juopperi Reijo Girsen Markku Veijalainen

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 4.51,36 Pauli Ollila Raimo Karvonen Erkki Intovuori Lauri Intovuori

3. Oulun Ikiliikkujat 5.03,70 Seppo Tervola Pentti Hänninen Matti Pohjosenperä Juhani Lumpus

4. Kunto-Pirkat 1 5.43,44 Tapio Rajamäki Reijo Toivonen Väinö Pääkkö Timo Koivuaho

M65 4 x 1500 m

1. Sporttiveteraanit 1 22.06,82 SE Reijo Montonen Lauri Ollitervo Raimo Hartonen Markku Veijalainen

2. Kunto-Pirkat 1 25.01,08 Tapio Rajamäki Reijo Toivonen Timo Koivuaho Väinö Pääkkö

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 26.25,33 Pauli Ollila Veikko Rautarae Yrjö Teräväinen Raimo Karvonen

M65 1000 m viesti

1. Oulun Ikiliikkujat 2.45,25 Jaakko Lastumäki Matti Pohjosenperä Juhani Lumpus Pentti Hänninen

2. Porin Urheiluveteraanit 2.47,03 Jaska Koivumäki Pertti Ahomäki Jorma Nieminen Jouko Kirstilä

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 2.47,38 John Rizaew Jukka Helkama Erkki Intovuori Lauri Intovuori

4. Sporttiveteraanit 1 2.48,89 Raimo Hartonen Lauri Ollitervo Markku Veijalainen Markku Juopperi

5. LahtiSport 35+ 3.05,77 Pekka Ronimus Olli Vehko Mauri Forsberg Matti Koljonen

M70 3 x 400 m

1. Oulun Ikiliikkujat 3.48,85 Matti Väänänen Lari Riusala Timo Similä

2. Harjun Urheilijat -82 3.49,00 Kosti Salmela Toivo Vainio Paavo Kinnunen

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 3.50,87 Taisto Kosonen Heikki Salo Risto Räty

4. Kunto-Pirkat 1 4.01,41 Risto Sänkiaho Kauko Höysniemi Yrjö Kerttula

5. Sporttiveteraanit 1 4.04,89 Aarno Salonen Viljo Komulainen Keijo Koivula

6. Kunto-Pirkat 2 4.28,38 Eino Järvelä Pentti Karo Pentti Sillanpää

M70 4 x 100 m

1. Oulun Ikiliikkujat 1.00,44 Matti Puukka Sakari Hallia Timo Similä Martti Kaleva

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.01,37 Eero Penttilä Heimo Klaukka Osmo Ermiö Martti Lehtimaa

3. Kymen Urheiluveteraanit 1.03,11 Heikki Helkiö Pauli Mäkimaa Juhani Ollilainen Raimo Kujala

4. LahtiSport 35+ 1.03,68 Jouni Tenhu Esa Saukkola Niilo Kilpisaari Hannu Flink

M70 3 x 800 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 9.02,07 Taisto Kosonen Risto Räty Heikki Salo

2. Oulun Ikiliikkujat 9.08,47 Matti Väänänen Lari Riusala Timo Similä

3. Harjun Urheilijat -82 9.21,32 Kosti Salmela Toivo Vainio Paavo Kinnunen

4. Kunto-Pirkat 1 9.26,60 Risto Sänkiaho Kauko Höysniemi Yrjö Kerttula

5. Sporttiveteraanit 1 9.34,58 Aarno Salonen Viljo Komulainen Keijo Koivula

6. Kunto-Pirkat 2 10.42,70 Eino Järvelä Pentti Karo Pentti Sillanpää

M70 1000 m viesti

1. Oulun Ikiliikkujat 2.58,37 Martti Kaleva Sakari Hallia Matti Väänänen Timo Similä

2. Harjun Urheilijat -82 2.58,56 Kosti Salmela Reijo Kontio Toivo Vainio Paavo Kinnunen

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 2.58,88 Osmo Ermiö Eero Penttilä Heimo Klaukka Martti Lehtimaa

4. Kymen Urheiluveteraanit 3.08,26 Heikki Helkiö Raimo Kujala Pauli Mäkimaa Juhani Ollilainen

5. LahtiSport 35+ 3.08,84 Hannu Flink Lauri Stöd Niilo Kilpisaari Esa Saukkola

6. Sporttiveteraanit 1 3.20,76 Martti Jaatinen Eino Vesala Jaakko Heinonen Martti Valonen

M75 3 x 400 m

1. Sporttiveteraanit 1 4.15,31 Väinö Mikkola Sulo Kiirla Pentti Miettinen

2. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 4.15,77 Pauli Vehkjärvi Ahti Kangasmäki Matti Anonen

3. Saarijärven Pullistus 4.44,85 Pentti Palonen Paavo Moisio Eino Manninen

M75 4 x 100 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.03,01 Ermo Kalevo Olavi Varho Aarne Sakkara Mikko Saarinen

2. Sporttiveteraanit 1 1.03,95 Kauno Anttila Heikki Ratinen Osmo Saarni Pentti Miettinen

3. Kuopion Reipas 1.04,82 Erkki Asikainen Pentti Ritvanen Taneli Konttinen Urpo Mikkonen

4. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 2 1.16,36 Uolevi Aaltonen Ismo Laaksonen Pauli Jalonen Raimo Laiho

M75 3 x 800 m

1. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 10.16,10 Tarmo Salmi Ahti Kangasmäki Matti Anonen

2. Sporttiveteraanit 1 10.44,22 Kauko Lindberg Sulo Kiirla Väinö Mikkola

3. Saarijärven Pullistus 11.05,54 Paavo Moisio Pentti Palonen Eino Manninen

M75 1000 m viesti

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 3.09,12 Ermo Kalevo Olavi Varho Mikko Saarinen Aarne Sakkara

2. Kuopion Reipas 3.10,55 Erkki Asikainen Pentti Ritvanen Taneli Konttinen Urpo Mikkonen

3. Lappeenrannan Urheilu-Miehet 3.20,57 Tarmo Salmi Pauli Vehkjärvi Ahti Kangasmäki Matti Anonen

4. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 2 3.48,47 Raimo Laiho Uolevi Aaltonen Pauli Jalonen Ismo Laaksonen

M80 4 x 100 m

1. Kunto-Pirkat 1 1.19,97 Eino Tuomisto Pentti Nissinen Aatos Sainio Jaakko Nieminen

M80 1000 m viesti

1. Kunto-Pirkat 1 4.16,50 Pentti Nissinen Eino Tuomisto Aatos Sainio Jaakko Nieminen

N30 4 x 100 m

1. Itä-Hakkilan Kilpa 1 1.00,14 Riikka Krause Hanna Pihlajamäki Helena Waltari Päivi Nyyssölä

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.01,24 Sanna Ketomäki Anne Koivisto Minna Koskinen Maija-Liisa Hyppönen

3. Jämsänkosken Ilves 1.05,00 Kati Meriläinen Satu Riihijärvi Annika Ruuska Tiina Peltola

N30 3 x 800 m

1. Jämsänkosken Ilves 9.52,78 Annika Ruuska Tiina Peltola Satu Riihijärvi

N30 1000 m viesti

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 3.13,12 Maija-Liisa Hyppönen Sanna Ketomäki Anne Koivisto Minna Koskinen

2. Itä-Hakkilan Kilpa 1 3.19,25 Riikka Krause Helena Waltari Elisa Lyyrtö Petra Melander

N35 3 x 400 m

1. Helsingin Kisa-Veikot 3.24,94 Riikka Lehtonen Pinja Nyman Matleena Livson

2. Kunto-Pirkat 1 3.51,99 Sanna Hillberg Taru Siukola Anne Ahvenjärvi

3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 4.09,77 Arja Mäkelä Maarit Oksanen Riikka Korpi

N35 4 x 100 m

1. Helsingin Kisa-Veikot 55,28 Jaana Eklund Erika Törrönen Riikka Lehtonen Pinja Nyman

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 56,65 Anne Yli-Olli Anne Virtanen Johanna Leivonen Anne Kousa

3. LahtiSport 35+ 57,35 Tuija Kokko Johanna Kerilahti Katriina Lehtoranta Sari Niinimäki

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 1.04,04 Riikka Korpi Arja Mäkelä Taina Asikkala Maarit Oksanen

5. Jämsänkosken Ilves 1.13,48 Tuija Peltonen Tanja Heinonen Tiia Ahonen Minna Hiekkataipale

N35 3 x 800 m

1. Kunto-Pirkat 1 9.11,39 Sanna Hillberg Anne Ahvenjärvi Taru Siukola

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 10.23,22 Johanna Leivonen Arja Mäkelä Riikka Korpi

N35 1000 m viesti

1. Helsingin Kisa-Veikot 2.34,86 Jaana Eklund Erika Törrönen Pinja Nyman Matleena Livson

2. LahtiSport 35+ 2.41,67 Tuija Kokko Minna Rummukainen Katriina Lehtoranta Johanna Kerilahti

3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.44,94 Anne Kousa Johanna Leivonen Anne Yli-Olli Anne Virtanen

4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 3.17,06 Hanna-Mari Lahtinen Riikka Korpi Taina Asikkala Arja Mäkelä

N40 3 x 400 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 3.33,87 Mari Hyyppä Jaana Kiminkinen Paula Mäkelä

2. Kymen Urheiluveteraanit 3.41,05 Mira Helli Niina Simola Katri Lindroos

3. Helsingin Kisa-Veikot 4.16,54 Pia Kemppainen-Kajola Maarit Varis Katja Helasmeri

N40 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 55,98 Aila Ahonen Heli Lehtinen Kaisa Wallinheimo Paula Mäkelä

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 1.00,23 Pia-Maria Hemmola Johanna Sajasalo Ann-Mari Kovanen Jaana Kiminkinen

3. Jämsänkosken Ilves 1.14,34 Sari Suomalainen Elina Järvinen Arja Peltonen Sari Vesalainen

Helsingin Kisa-Veikot DQ Maarit Varis Pia Kemppainen-Kajola Erja Rinne Katja Helasmeri

N40 3 x 800 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 8.40,57 Paula Mäkelä Jaana Kiminkinen Mari Hyyppä

2. Kaipolan Vire 8.48,19 Tanja Lauri Minna Warwick Kirsi Yijälä

3. Kymen Urheiluveteraanit 8.54,93 Mira Helli Niina Simola Katri Lindroos

4. Jämsänkosken Ilves 9.35,19 Arja Peltonen Elina Järvinen Sari Vesalainen

N40 1000 m viesti

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.46,80 Aila Ahonen Heli Lehtinen Jaana Kiminkinen Paula Mäkelä

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2 2.58,95 Ann-Mari Kovanen Johanna Sajasalo Pia-Maria Hemmola Mari Hyyppä

3. Helsingin Kisa-Veikot 3.16,82 Erja Rinne Katja Helasmeri Maarit Varis Pia Kemppainen-Kajola

N45 3 x 400 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 3.24,81 SE Kirsti Siekkinen Katri Munukka Silja Salmijärvi

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 3.41,36 Maarit Noro Sirpa Stenvall Katrin Kreen

3. LahtiSport 35+ 3.58,76 Tarja Huttunen Liisa Äijö Marita Rajala

N45 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 59,87 Marjaana Sojakka Kirsti Siekkinen Johanna Roivanen Silja Salmijärvi

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.00,76 Elisa Valtanen Maarit Noro Sari Koivu Katrin Kreen

3. LahtiSport 35+ 1.03,45 Tarja Huttunen Jaana Liukkonen Marita Rajala Riikka Salokannel

N45 3 x 800 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 8.27,38 Katri Munukka Kirsti Siekkinen Silja Salmijärvi

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 9.10,63 Anne Ranta Sirpa Stenvall Sari Koivu

3. LahtiSport 35+ 9.27,85 Tarja Huttunen Liisa Äijö Marita Rajala

N45 1000 m viesti

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 2.42,29 SE Marjaana Sojakka Kirsti Siekkinen Katri Munukka Silja Salmijärvi

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 2.47,05 Elisa Valtanen Sirpa Stenvall Sari Koivu Katrin Kreen

3. LahtiSport 35+ 3.11,60 Jaana Liukkonen Riikka Salokannel Tarja Huttunen Liisa Äijö

N50 3 x 400 m

1. Kunto-Pirkat 1 4.12,06 Anne Lahtinen Aino Berg Ursula Eerola

2. Leppävirran Urheilijat 4.33,62 Marja-Liisa Hyötyläinen Ulla Soininen Anita Hyttinen

N50 3 x 800 m

1. Kunto-Pirkat 1 10.07,58 Anne Lahtinen Anne Kuusela Aino Berg

2. Leppävirran Urheilijat 11.02,84 Anita Hyttinen Ulla Soininen Marja-Liisa Hyötyläinen

N50 1000 m viesti

1. Kunto-Pirkat 1 3.26,47 Ursula Eerola Aino Berg Anne Kuusela Anne Lahtinen

N55 3 x 400 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 4.25,99 Merja Teräväinen Päivi Hannula Merja Sundman

2. LahtiSport 35+ 4.53,38 Marjatta Saimovaara Ulla Sepponen Merja Niemitalo

3. Leppävirran Urheilijat 4.55,48 Eine Pärnänen Seija Räsänen Sirpa Kolari

N55 4 x 100 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.16,88 Hilkka Valli Päivi Hannula Merja Teräväinen Merja Sundman

N55 3 x 800 m

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 10.08,96 Päivi Hannula Merja Sundman Merja Teräväinen

2. LahtiSport 35+ 11.04,52 Marjatta Saimovaara Ulla Sepponen Merja Niemitalo

3. Leppävirran Urheilijat 11.14,60 Eine Pärnänen Sirpa Kolari Seija Räsänen

N55 1000 m viesti

1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 3.39,43 Hilkka Valli Päivi Hannula Merja Teräväinen Merja Sundman

N60 3 x 400 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 4.58,02 Eeva Lauronen Anu Mitro Irma Virtanen

Kunto-Pirkat 1 DQ Ritva Patomäki Tellervo Pihlajaniemi Inkeri Janhunen

N60 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.14,38 Sisko Rauhala Pirkko Povelainen Anu Mitro Eeva Lauronen

2. Kuopion Vipinä 1.14,52 Helvi Mäkeläinen Sirkka-Liisa Ruuskanen Aija Hynynen Riitta Leppämäki

N60 3 x 800 m

1. Kunto-Pirkat 1 10.55,45 Ritva Patomäki Tellervo Pihlajaniemi Inkeri Janhunen

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 11.59,28 Eeva Lauronen Anu Mitro Irma Virtanen

N60 1000 m viesti

1. Kuopion Vipinä 3.33,47 Helvi Mäkeläinen Aija Hynynen Riitta Leppämäki Sirkka-Liisa Ruuskanen

2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 3.45,67 Pirkko Povelainen Sisko Rauhala Eeva Lauronen Anu Mitro

N65 3 x 400 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 4.28,87 Pirjo Karetie Maija-Liisa Ojala Terhi Kokkonen

2. Sporttiveteraanit 1 5.21,99 Leila Lintunen Airi Mauno Marjatta Ahonen

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 5.26,60 Kirsti Viitanen Seija Turunen Sirpa Marttila

Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit DQ Raija Nelimarkka Aulikki Junna Helinä Pihlaja

N65 4 x 100 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 1.13,39 Terhi Kokkonen Maija-Liisa Ojala Eine Ylönen Pirjo Karetie

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 1.20,91 Seija Turunen Kirsti Viitanen Sirpa Marttila Riitta Pöysti

3. Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit 1.24,32 Raija Nelimarkka Aulikki Junna Anja Viitanen Helinä Pihlaja

N65 3 x 800 m

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 10.52,63 SE Terhi Kokkonen Maija-Liisa Ojala Pirjo Karetie

2. Sporttiveteraanit 1 13.01,42 Leila Lintunen Airi Mauno Marjatta Ahonen

3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 13.27,95 Seija Turunen Kirsti Viitanen Sirpa Marttila

N65 1000 m viesti

1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1 3.30,26 Eine Ylönen Maija-Liisa Ojala Pirjo Karetie Terhi Kokkonen

2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat 1 4.04,29 Riitta Pöysti Seija Turunen Kirsti Viitanen Sirpa Marttila

3. Sporttiveteraanit 1 4.05,40 Liisa Niekka Airi Mauno Leila Lintunen Marjatta Ahonen

4. Etelä-Pohjanmaan Urheiluveteraanit 4.06,06 Anja Viitanen Raija Nelimarkka Aulikki Junna Helinä Pihlaja

N70 3 x 400 m

1. Sporttiveteraanit 1 5.04,25 Hannele Kivistö Salme Rantala Eila Nieminen

2. Hyvinkään Seudun Urheilijat 5.35,66 Liisa Lehto Sinikka Simola Pirjo Piironen

N70 4 x 100 m

1. Sporttiveteraanit 1 1.23,10 Eila Nieminen Elma Lattu Hannele Kivistö Salme Rantala

2. Kuopion Vipinä 1.28,07 Sinikka Erjavaara Inkeri Fält Aino Miettinen Aili Nikkinen

N70 3 x 800 m

1. Sporttiveteraanit 1 12.05,76 Eila Nieminen Salme Rantala Hannele Kivistö

2. Hyvinkään Seudun Urheilijat 13.38,71 Liisa Lehto Sinikka Simola Pirjo Piironen

N70 1000 m viesti

1. Sporttiveteraanit 1 3.51,65 Elma Lattu Hannele Kivistö Salme Rantala Eila Nieminen

2. Kuopion Vipinä 4.42,09 Inkeri Fält Sinikka Erjavaara Aili Nikkinen Aino Miettinen