SAUL viestit 2020

SAUL SM-Viestit
Kouvola / Kuusankoski
22.8.2020

TULOKSET

M30 4 x 100 m


  1. LahtiSport                                   51,22
        Pasi Tupasalo, Ari Laitinen, Jari Kekki, Sami Veijlainen

M30 4 x 1500 m


  1. Musta Neliö                               19.53,35
        Mikko Inkinen, Petri Hippeläinen, Juho Lehtoviita, Joakim Pyttynen

M30 1000 m viesti


  1. LahtiSport                                 2.23,95
        Tomi Himanka, Jari Kekki
  2. Valkealan Kajo                             2.35,63
        Antti Kaunisto, Mikko Viholainen, Esa Riihimäki, Mikko Poutanen

M35 4 x 100 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat         48,54
        Petteri Laitinen, Tomi Mustonen, Petteri Uusitalo, Tero Kesäläinen
  2. Helsingin Kisa-Veikot                        48,90
        Sami Krause, Jan Paldan, Roope Karppinen, Aleksi Rantonen
  3. Kymen Urheiluveteraanit                      53,77
        Ari Mikkelä, Arto Peltola, Hannu-Pekka Pukema, Niko Heikkilä
     Esbo IF                                        DNS
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                    DQ
        Asko Lehtonen, Eerikki Hietikko, Tero Valkonen, Kalle Hietanen

M35 4 x 400 m


  1. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               4.07,32
        Asko Lehtonen, Eerikki Hietikko, Kalle Hietanen, Kalle Siik
  2. Kymen Urheiluveteraanit                    4.17,91
        Arto Peltola, Ari Mikkelä, Hannu-Pekka Pukema, Janne Sakkara

M35 4 x 1500 m


  1. Kymen Urheiluveteraanit                   19.28,91
        Arto Peltola, Ari Mikkelä, Janne Sakkara, Hannu-Pekka Pukema

M35 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.18,90
        Sami Krause, Jan Paldan, Aleksi Rantonen, Roope Karppinen
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.19,43
        Asko Lehtonen, Tero Valkonen, Kalle Hietanen, Kalle Siik
  3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       2.19,73
        Janne Salminen, Petteri Laitinen, Tomi Mustonen, Petteri Uusitalo
  4. Kymen Urheiluveteraanit                    2.30,84
        Ari Mikkelä, Arto Peltola, Niko Heikkilä, Hannu-Pekka Pukema
     Esbo IF                                        DNS

M40 4 x 100 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                51,22
        Harri Eränen, Oskari Puhakka, Mikko Kinnunen, Ari Ruuti
  2. Valkealan Kajo                               51,71
        Teemu Kinnunen, Ville Peltola, Janne Laurila, Jussi Peurala
  3. Hippoksen Maratonkerho                       57,73
        Mika Rautiainen, Tuomo Saloranta, Mika Hyppönen, Markko Lehtosalo
     LahtiSport                                     DNS

M40 4 x 400 m


  1. Hyvinkään Seudun Urheilijat                4.07,03
        Petri Ylönen, Juha Jääskeläinen, Jukka Jännetyinen, Markku Jokinen
  2. LahtiSport                                 4.23,25
        Tomi Himanka, Jari Kekki, Sami Veijlainen, Tuomo Nurminen
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              4.24,58
        Mikko Kinnunen, Oskari Puhakka, Jukka Toikkanen, Harri Metsäranta
  4. Valkealan Kajo                             4.31,63
        Teemu Kinnunen, Ville Peltola, Janne Laurila, Mikko Viholainen
  5. Hippoksen Maratonkerho                     4.32,28
        Tuomo Saloranta, Mika Rautiainen, Mika Hyppönen, Markko Lehtosalo

M40 4 x 1500 m


  1. Hyvinkään Seudun Urheilijat               21.01,88
        Petri Ylönen, Juha Jääskeläinen, Jukka Jännetyinen, Markku Jokinen
  2. Hippoksen Maratonkerho                    21.50,96
        Tuomo Saloranta, Arto Pasanen, Mika Rautiainen, Markko Lehtosalo
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1             21.56,56
        Jarmo Tolvanen, Harri Metsäranta, Jukka Toikkanen, Harri Paananen

M40 1000 m viesti


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.22,44
        Ari Ruuti, Sami Mönkölä, Jukka Toikkanen, Jarmo Tolvanen
  2. Hyvinkään Seudun Urheilijat                2.23,13
        Petri Ylönen, Juha Jääskeläinen, Jukka Jännetyinen, Markku Jokinen
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 2              2.52,09
        Mikko Kinnunen, Oskari Puhakka, Harri Eränen, Harri Metsäranta
     LahtiSport                                     DNS

M45 4 x 100 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat         49,27
        Jukka Mertanen, Jani Kangasniemi, Kimmo Höijer, Petri Tauriainen
  2. Helsingin Kisa-Veikot                        51,14
        Jukka Hannula, Marko Äikäs, Ari Korolainen, Jani Viljola

M45 4 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      4.09,41
        Jukka Hannula, Marko Äikäs, Ari Korolainen, Jani Viljola
  2. Lahden Ahkera 1                            4.15,51
        Lauri Karimäki, Juri Haverinen, Heino Aalto, Victor Zakharov
  3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       5.54,66
        Ilpo Haalisto, Heimo Klaukka, Hannu Penttilä, Kimmo Höijer

M45 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.17,21
        Ari Korolainen, Jarmo Nissilä, Jan Särömaa, Jani Viljola
  2. Lahden Ahkera 1                            2.25,15
        Tuomo Olin, Juri Haverinen, Lauri Karimäki, Victor Zakharov
  3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       2.30,46
        Jani Kangasniemi, Petri Tauriainen, Ilpo Haalisto, Kimmo Höijer
  4. Hippoksen Maratonkerho                     2.42,14
        Arto Pasanen, Mika Rautiainen, Mika Hyppönen, Markko Lehtosalo

M50 4 x 100 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                        49,81
        Jukka Hieta, Teemu Aaltonen, Jan Särömaa, Jarmo Nissilä

M50 4 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      4.05,68
        Jan Särömaa, Taisto Miettinen, Teemu Aaltonen, Jarmo Nissilä
  2. Vaajakosken Kuohu                          5.04,16
        Reijo Julkunen, Tommi Leinonen, Matti Lehtonen, Seppo Puttonen

M50 4 x 1500 m


  1. Hämeenlinnan Kisa                         20.07,25
        Sergei Simanov, Viljo Kirjavainen, Pasi Rangell, Ari Ahtiainen
  2. Vaajakosken Kuohu                         22.40,45
        Reijo Julkunen, Tommi Leinonen, Seppo Puttonen, Matti Lehtonen

M50 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.32,77
        Jukka Hieta, Teemu Aaltonen, Jukka Hannula, Marko Äikäs

M55 4 x 100 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                        53,30
        Jari Moilanen, Pekka Hälinen, Jari Tammi, Taisto Miettinen
  2. Oulun Ikiliikkujat 1                         53,89
        Esa Pienniemi, Sampo Kelhä, Timo Virtanen, Hannu Timonen-Nissi
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                54,28
        Jukka Mononen, Harri Alatupa, Tapio Savolainen, Antti Mero
  4. LahtiSport                                   56,65
        Jarkko Haarnio, Mauri Forsberg, Jouko Tiainen, Kari Lindqvist

M55 4 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      4.40,73
        Petteri Kilpinen, Pekka Hälinen, Martti Heikkilä, Jari Tammi
  2. Porvoon Urheilijat                         4.50,46
        Niko Lindberg, Jari Uusitalo, Juha Heininen, Jari Pekonen
     LahtiSport                                     DNS
     Oulun Ikiliikkujat 1                           DNS
     Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                  DNS

M55 4 x 1500 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                     21.33,08
        Pekka Hälinen, Petteri Kilpinen, Martti Heikkilä, Heikki Närhinen
  2. Porvoon Urheilijat                        22.34,73
        Niko Lindberg, Jari Uusitalo, Juha Heininen, Jari Pekonen

M55 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.30,98
        Harri Huotari, Jari Moilanen, Jari Tammi, Taisto Miettinen
  2. Oulun Ikiliikkujat 1                       2.36,70
        Esa Pienniemi, Timo Virtanen, Hannu Timonen-Nissi, Sampo Kelhä
  3. LahtiSport                                 2.51,38
        Kari Lindqvist, Jarkko Haarnio, Mauri Forsberg, Jouko Tiainen
  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.56,64
        Jukka Järvenpää, Tapio Savolainen, Jukka Mononen, Harri Alatupa

M60 4 x 100 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                        52,21
        Harri Huotari, Esa Salminen, Veijo Kylmäpuro, Matti Skutnabb
  2. Kangasniemen Kalske                          59,85
        Toivo Kopakkala, Reijo Häyrinen, Teuvo Hämäläinen, Markku Rautasalo
  3. LahtiSport                                 1.02,29
        Risto Vaahtiala, Pekka Järvinen, Kari Järvenpää, Taisto Pöyry
     Kymen Urheiluveteraanit                        DNS

M60 4 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      4.29,00
        Veijo Kylmäpuro, Esa Salminen, Matti Skutnabb, Jari Pantzar
  2. Kymen Urheiluveteraanit                    4.50,13
        Seppo Häkkinen, Veijo Jääskeläinen, Jouni Salojärvi, Sakari Salojärvi
  3. LahtiSport                                 5.28,48
        Risto Vaahtiala, Pekka Järvinen, Kari Järvenpää, Taisto Pöyry
  4. Mäntylahden Veto                           5.31,68
        Pertti Kähäri, Hannu Kuosmanen, Ossi Manninen, Kari Partanen
  5. Vaajakosken Kuohu                          5.37,66
        Seppo Veid, Aimo Mäkinen, Eero Keskinen, Matti Ahonen
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS
        Markku Virta, Pekka Leppänen, Esko Tynkkynen, Eero Hämäläinen

M60 4 x 1500 m


  1. Lahden Ahkera 1                           22.53,89
        Tuomo Olin, Eero Lettojärvi, Esko Suomalainen, Heino Aalto
  2. Vaajakosken Kuohu                         24.29,85
        Seppo Veid, Aimo Mäkinen, Eero Keskinen, Matti Ahonen
  3. Mäntylahden Veto                          24.31,66
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS
        Markku Virta, Pekka Leppänen, Esko Tynkkynen, Eero Hämäläinen
     Kymen Urheiluveteraanit                        DNS

M60 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.29,19
        Veijo Kylmäpuro, Esa Salminen, Matti Skutnabb, Jari Pantzar
  2. LahtiSport                                 2.54,59
        Risto Vaahtiala, Pekka Järvinen, Kari Järvenpää, Taisto Pöyry
  3. Kangasniemen Kalske                        2.54,69
        Markku Rautasalo, Teuvo Hämäläinen, Toivo Kopakkala, Reijo Häyrinen
  4. Mäntylahden Veto                           3.09,73
        Kari Partanen, Pertti Kähäri, Hannu Kuosmanen, Ossi Manninen
     Kymen Urheiluveteraanit                        DNS

M65 4 x 100 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat         54,13
        Risto Aho, Raimo Koskela, Jorma Kilkki, Heimo Elonen
  2. Muuramen Yritys                            1.00,05
        Olavi Brandt, Reijo Vauhkonen, Pertti Härkönen, Matti Jalonen
  3. Kymen Urheiluveteraanit                    1.02,40
        Antti Aaltonen, Auvo Kouvo, Matti Marttila, Tapio Pitkänen
  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              1.04,53
        Jukka Järvenpää, Veikko Nieminen, Seppo Ahonen, Leo Lahtinen

M65 4 x 400 m


  1. Muuramen Yritys                            5.10,33
        Pertti Härkönen, Reijo Vauhkonen, Antero Rossi, Olavi Brandt
  2. Kymen Urheiluveteraanit                    5.10,69
        Lasse Kokko, Matti Marttila, Antti Aaltonen, Auvo Kouvo
  3. Spove                                      5.46,87
        Jussi Mikkola, Auvo Nevalainen, Taisto Lehtinen, Markku Pääkkö

M65 4 x 1500 m


  1. Lahden Ahkera 1                           22.58,23
        Heimo Kärkkäinen, Heikki Alen, Aarre Rantala, Kari Anttila
  2. Kymen Urheiluveteraanit                   25.51,48
        Lasse Kokko, Matti Marttila, Antti Aaltonen, Auvo Kouvo
  3. Spove                                     26.36,26
        Markku Pääkkö, Auvo Nevalainen, Jussi Mikkola, Taisto Lehtinen

M65 1000 m viesti


  1. Muuramen Yritys                            2.48,39
        Pertti Härkönen, Reijo Vauhkonen, Antero Rossi, Olavi Brandt
  2. Kymen Urheiluveteraanit                    2.52,64
        Tapio Pitkänen, Matti Marttila, Antti Aaltonen, Auvo Kouvo
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.54,07
        Seppo Ahonen, Leo Lahtinen, Veikko Nieminen, Antti Mero

M70 4 x 100 m


  1. Kuopion Reipas                               58,94
        Heikki Pesonen, Olavi Miettinen, Mikko Häiväläinen, Mauri Lyytikäinen
  2. Porin Urheiluveteraanit                      59,21
        Pentti Vanhatalo, Pertti Ahomäki, Jari Pykilä, Joulo Kirstilä
  3. Oulun Ikiliikkujat 1                       1.03,16
        Juhani Lumpus, Sakari Hallia, Veikko Virkkunen, Lauri Malm
  4. Kunto-Pirkat                               1.06,05
        Seppo Taivassalo, Kari Leppänen, Taisto Pietilä, Heikki Eromäki
  5. Oulun Ikiliikkujat 2                       1.06,73
        Pentti Hänninen, Paavo Kinnunen, Aarno Tolonen, Simo Perkkiö
  6. Leppäkosken Voima                          1.07,83
        Veikko Pietilä, Tapio Hämäläinen, Tauno Lehtonen, Mauri Kuotola
     LahtiSport                                     DNS

M70 3 x 400 m


  1. Kuopion Reipas                             3.35,73
        Heikki Pesonen, Olavi Miettinen, Mauri Lyytikäinen
  2. Oulun Ikiliikkujat 1                       4.06,81
        Simo Perkkiö, Aarno Tolonen, Lauri Malm
  3. Spove                                      4.08,61
        Visa Turunen
  4. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       4.10,48
        Leo Koistinen, Jukka Helkama, Erkki Intovuori
  5. Oulun Ikiliikkujat 2                       4.15,39
        Pentti Hänninen, Juhani Lumpus, Paavo Kinnunen
  6. LahtiSport                                 4.38,63
        Matti Koljonen, Antti Kyrö, Mauri Forsberg
     Kunto-Pirkat                                   DNS
        Heikki Eromäki, Taisto Pietilä, Ahti Finnig

M70 3 x 800 m


  1. Spove                                      9.28,60
        Visa Turunen, Raimo Hartonen, Jouko Rytkönen
  2. Oulun Ikiliikkujat 1                       9.57,97
        Timo Turpeinen, Aarno Tolonen, Simo Perkkiö
  3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat      10.14,70
        Leo Koistinen, Jukka Helkama, Erkki Intovuori
  4. LahtiSport                                11.56,84
        Antti Kyrö, Esko Rantanen, Matti Koljonen
     Kunto-Pirkat                                   DNS
        Juhani Kortelahti, Väinö Pääkkö, Ahti Finnig
     Oulun Ikiliikkujat 2                           DNS

M70 1000 m viesti


  1. Kuopion Reipas                             2.46,80
        Antero Markunsalo, Heikki Pesonen, Olavi Miettinen, Mauri Lyytikäinen
  2. Porin Urheiluveteraanit                    2.57,64
        Pertti Ahomäki, Pentti Vanhatalo, Joulo Kirstilä, Jari Pykilä
  3. Kunto-Pirkat                               3.00,41
        Seppo Taivassalo, Kari Leppänen, Taisto Pietilä, Ahti Finnig
  4. Oulun Ikiliikkujat 1                       3.13,30
        Pentti Hänninen, Sakari Hallia, Aarno Tolonen, Lauri Malm
  5. Oulun Ikiliikkujat 2                       3.16,21
        Veikko Virkkunen, Juhani Lumpus, Simo Perkkiö, Timo Turpeinen
  6. LahtiSport                                 3.57,37
        Matti Koljonen, Olli Vehko, Esko Rantanen, Antti Kyrö
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS

M75 4 x 100 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       1.09,81
        Jouko Teinilä, Hannu Penttilä, Eero Penttilä, Heimo Klaukka
  2. LahtiSport                                 1.17,27
        Lauri Stöd, Pentti Vaalamo, Risto Mattila, Esa Saukkola

M75 3 x 400 m


  1. Spove                                      4.16,56
        Heikki Räsänen, Reijo Montonen, Markku Juopperi
  2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       4.31,62
        Heikki Salo, Risto Räty, Raimo Karvonen
  3. LahtiSport                                 4.45,25
        Risto Mattila, Lauri Stöd, Seppo Ollinen
  4. Kunto-Pirkat                               4.47,85
        Eino Järvelä, Tapio Rajamäki, Reijo Kauppila

M75 3 x 800 m


  1. Spove                                     10.13,24
        Heikki Räsänen, Reijo Montonen, Markku Juopperi
  2. Kunto-Pirkat                              11.34,89
        Eino Järvelä, Tapio Rajamäki, Reijo Kauppila
  3. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat      12.01,54
        Heikki Salo, Raimo Karvonen, Risto Räty
     LahtiSport                                     DNS

M75 1000 m viesti


  1. Spove                                      3.23,29
        Martti Jaatinen, Heikki Räsänen, Reijo Montonen, Markku Juopperi
  2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       3.26,37
        Jouko Teinilä, Heimo Klaukka, Hannu Penttilä, Risto Räty
  3. Kunto-Pirkat                               3.50,55
        Eero Mustonen, Reijo Kauppila, Eino Järvelä, Tapio Rajamäki
     LahtiSport                                     DNF
        Lauri Stöd, Esa Saukkola, Risto Mattila, Seppo Ollinen

N30 3 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      3.06,80
        Sonja Hakala, Katja Blunden, Anniina Laitinen
  2. LahtiSport                                 3.43,04
        Mari Pousi, Ella Eskelinen, Tiia Taponen

N30 4 x 100 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                52,72
        Suvi Kuukkanen-Raaska, Tessa Tillgren, Ilona Markkanen, Suvi-Tuuli Saarnio
  2. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu                 54,76
        Päivi Pietarinen, Milla Kelonurmi, Saana Topp, Piia Jäntti
  3. Helsingin Kisa-Veikot                        55,33
        Sonja Hakala, Anni Ruotsalainen, Alexandra Aaltonen, Johanna Alaraasakka
  4. LahtiSport                                   55,64
        Ella Eskelinen, Liisa Niemikallio, Tiia Taponen

N30 3 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot                      7.23,59
        Taru Häyrinen, Janina Marttiin, Mira Pesonen

N30 1000 m viesti


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.36,29
        Suvi Kuukkanen-Raaska, Suvi-Tuuli Saarnio, Tessa Tillgren, Ilona Markkanen
  2. LahtiSport                                 2.40,00
        Liisa Niemikallio, Mari Pousi, Ella Eskelinen, Tiia Taponen
  3. Helsingin Kisa-Veikot                      2.41,03
        Anni Ruotsalainen, Johanna Alaraasakka, Sonja Hakala, Alexandra Aaltonen
  4. Keski-Uudenmaan Yleisurheilu               2.42,97
        Päivi Pietarinen, Piia Jäntti, Saana Topp, Milla Kelonurmi

N35 4 x 100 m


  1. Janakkalan Jana                              54,48
        Taru Viiru, Maarit Lindberg, Laura Nurminen, Sari Pikkarainen
  2. Lahden Ahkera 2                              58,48
        Johanna Lehtinen, Anna-Maija Virtanen, Jenni Ketto, Emmi Mustonen
     Lahden Ahkera 1                                 DQ
        Sina Mujunen, Anni Korhonen, Teija Takala, Sanna Erkinheimo

N35 3 x 400 m


  1. Lahden Ahkera 1                            3.05,09
        Anne Rajaniemi, Anni Korhonen, Sanna Erkinheimo
  2. Helsingin Kisa-Veikot                      3.30,26
        Anne-Mari Alen, Anni Ruotsalainen, Alexandra Aaltonen
  3. Liedon Parma                               3.36,58
        Anu Yli-Kauppila, Marjukka Heinonen, Elina Mäkinen
  4. Janakkalan Jana                            3.41,34
        Laura Nurminen, Anne-Mari Vallioniemi, Maarit Lindberg
  5. Äänekosken Urheilijat                      3.43,74
        Marja Kankainen, Anu Pietiläinen, Tiina Laitinen
  6. Lahden Ahkera 2                            3.53,39
        Johanna Lehtinen, Johanna Haverinen, Sanna Mantere
  7. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              4.21,48
        Sisko Rauhala, Anette Mehtälä, Ilona Markkanen

N35 3 x 800 m


  1. Lahden Ahkera 1                            8.06,15
        Jenni Ketto, Anne Rajaniemi, Anni Korhonen
  2. Äänekosken Urheilijat                      8.59,39
        Anu Pietiläinen, Tiina Laitinen, Marja Kankainen
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              9.01,29
        Ilona Markkanen, Anette Mehtälä, Katja Sillgren

N35 1000 m viesti


  1. Lahden Ahkera 1                            2.24,29
        Teija Takala, Anne Rajaniemi, Anni Korhonen, Sanna Erkinheimo
  2. Janakkalan Jana                            2.43,83
        Taru Viiru, Sari Pikkarainen, Laura Nurminen, Maarit Lindberg
  3. Liedon Parma                               2.45,63
        Anu Yli-Kauppila, Elina Riihimäki, Elina Mäkinen, Marjukka Heinonen
  4. Lahden Ahkera 2                            2.51,83
        Sina Mujunen, Emmi Mustonen, Johanna Lehtinen, Sanna Mantere

N40 4 x 100 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                        53,35
        Marianne Eskola, Nelli Nikula, Johanna Haikonen, Katja Blunden
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                58,17
        Virpi Kämäräinen, Anette Mehtälä, Susanna Riekkinen, Suvi Puttonen
  3. Lahden Ahkera 1                              58,95
        Jaana Metsänen, Johanna Haverinen, Susanna Närvä, Sanna Mantere
  4. Liedon Parma                               1.23,94
        Marjukka Heinonen, Marika Karonen, Elina Riihimäki, Anu Yli-Kauppila
     LahtiSport                                     DNS
     Nurmijärven Yleisurheilu                       DNS

N40 3 x 400 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      3.27,22
        Marianne Eskola, Johanna Haikonen, Nelli Nikula
  2. Nurmijärven Yleisurheilu                   3.43,59
        Jaana Korhonen, Laura Anttolainen, Sirpa Malmström
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              3.50,59
        Suvi Puttonen, Virpi Kämäräinen, Susanna Riekkinen
     LahtiSport                                     DNS

N40 3 x 800 m


  1. Nurmijärven Yleisurheilu                   7.54,55
        Anna-Mari Himanen, Jaana Korhonen, Riitta Rättyä
  2. Helsingin Kisa-Veikot                      7.57,58
        Anne-Mari Alen, Alexandra Aaltonen, Katja Blunden
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              9.30,81
        Virpi Kämäräinen, Jaana Kiminkinen, Suvi Puttonen

N40 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.30,63
        Johanna Haikonen, Nelli Nikula, Katja Blunden, Marianne Eskola
  2. Nurmijärven Yleisurheilu                   2.43,24
        Hannamari Hurtig-Putkonen, Laura Anttolainen, Sirpa Malmström, Riitta Rättyä
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.55,08
        Virpi Kämäräinen, Susanna Riekkinen, Anette Mehtälä, Suvi Puttonen
     LahtiSport                                     DNS
     Lahden Ahkera 1                                DNS

N45 4 x 100 m


  1. Kunto-Pirkat                                 56,79
        Virpi Hannuksela, Annika Viilo, Johanna Kankaanpää, Tiia Hautala
  2. LahtiSport                                 1.00,73
        Jonna Holkeri, Tarja Huttunen, Päivi Salovaara, Johanna Kasslin
  3. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              1.01,81
        Anne Yli-Olli, Satu Matilainen, Mari Kyrönlahti, Katja Sillgren

N45 3 x 400 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              4.00,21
        Satu Matilainen, Anne Yli-Olli, Katja Sillgren
  2. LahtiSport                                 4.02,58
        Päivi Salovaara, Jonna Holkeri, Johanna Kasslin

N45 1000 m viesti


  1. Kunto-Pirkat                               2.43,24
        Johanna Kankaanpää, Tiia Hautala, Virpi Hannuksela, Annika Viilo
  2. LahtiSport                                 2.51,12
        Tarja Huttunen, Päivi Salovaara, Jonna Holkeri, Johanna Kasslin
  3. Lahden Ahkera 1                            2.53,37
        Susanna Närvä, Jaana Metsänen, Johanna Haverinen, Sari Hautala
  4. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              2.58,48
        Terhi Kokkonen, Anne Yli-Olli, Katja Sillgren, Satu Matilainen

N50 4 x 100 m


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      1.00,59
        Anne Nurmi, Virpi Ruohomäki, Tuula Vorselman, Kati Oikarinen
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNF
        Teija Huila, Elisa Valtanen, Riikka Honkanen, Katrin Mertanen

N50 3 x 400 m


  1. Kunto-Pirkat                               3.45,02
        Katriina Laurila, Anne Ahvenjärvi, Annika Viilo
  2. Helsingin Kisa-Veikot                      4.06,22
        Tuula Vorselman, Mari Tirkkonen, Virpi Ruohomäki

N50 3 x 800 m


  1. Kunto-Pirkat                               8.39,79
        Katriina Laurila, Anne Ahvenjärvi, Annika Viilo
  2. Helsingin Kisa-Veikot                      9.24,57
        Mari Tirkkonen, Tuula Vorselman, Virpi Ruohomäki
  3. Lahden Ahkera 1                            9.29,36
        Jaana Metsänen, Päivi Joentausta, Sari Hautala

N50 1000 m viesti


  1. Helsingin Kisa-Veikot                      2.55,29
        Anne Nurmi, Kati Oikarinen, Tuula Vorselman, Virpi Ruohomäki

N55 4 x 100 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              1.01,42
        Anne Virkalahti, Jaana Kiminkinen, Jaana Saarinen, Leena Tenhu
  2. LahtiSport                                 1.02,07
        Merja Myllymäki, Tarja Kummelus, Sari Willman-Tuominen, Marita Rajala
  3. Mikkelin Kilpa-Veikot                      1.10,99
        Leena Marttinen, Vuokko Kolehmainen, Marita Piiroinen, Tuija Aarnio
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS

N55 3 x 400 m


  1. LahtiSport                                 4.22,34
        Merja Myllymäki, Sari Willman-Tuominen, Marita Rajala
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              4.23,25
        Jaana Saarinen, Jaana Kiminkinen, Leena Tenhu
  3. Mikkelin Kilpa-Veikot                      4.32,35
        Satu Soivanen, Leena Marttinen, Vuokko Kolehmainen
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS

N55 3 x 800 m


  1. Mikkelin Kilpa-Veikot                     10.36,43
        Satu Soivanen, Leena Marttinen, Vuokko Kolehmainen
     LahtiSport                                     DNS

N55 1000 m viesti


  1. LahtiSport                                 3.01,80
        Merja Myllymäki, Tarja Kummelus, Sari Willman-Tuominen, Marita Rajala
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              3.05,81
        Anne Virkalahti, Jaana Saarinen, Leena Tenhu, Jaana Kiminkinen
  3. Mikkelin Kilpa-Veikot                      3.26,71
        Tuija Aarnio, Marita Piiroinen, Leena Marttinen, Vuokko Kolehmainen
     Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat           DNS

N60 4 x 100 m


     LahtiSport                                     DNS

N60 3 x 400 m


  1. LahtiSport                                 4.31,76
        Tarja Huttunen, Anne Huovilainen, Leena Jukarainen
  2. Kunto-Pirkat                               4.36,17
        Ritva Patomäki, Toini Nousiainen, Päivi Mäkelä

N60 3 x 800 m


  1. LahtiSport                                10.41,12
        Tarja Huttunen, Anne Huovilainen, Leena Jukarainen
  2. Kunto-Pirkat                              10.43,06
        Ritva Patomäki, Toini Nousiainen, Päivi Mäkelä

N60 1000 m viesti


     LahtiSport                                     DNS

N65 4 x 100 m


  1. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              1.12,32
        Maire Ahonen, Terhi Kokkonen, Tuula Ahonen, Sisko Rauhala
  2. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       1.15,42
        Marja-Terttu Airas, Marja Metsänkylä, Merja Teräväinen, Mirjam Tynkkynen

N65 3 x 400 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       4.37,86
        Marja Metsänkylä, Merja Teräväinen, Mirjam Tynkkynen
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              5.22,25
        Pirjo Karetie, Maire Ahonen, Tuula Ahonen

N65 3 x 800 m


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat      11.04,87
        Marja Metsänkylä, Merja Teräväinen, Mirjam Tynkkynen
     Jyväskylän Kenttäurheilijat 1                  DNS

N65 1000 m viesti


  1. Varsinais-Suomen Veteraaniurheilijat       3.40,79
        Marja Metsänkylä, Marja-Terttu Airas, Merja Teräväinen, Mirjam Tynkkynen
  2. Jyväskylän Kenttäurheilijat 1              3.55,31
        Maire Ahonen, Tuula Ahonen, Pirjo Karetie, Sisko Rauhala

N70 4 x 100 m


  1. Kunto-Pirkat                               1.31,66
        Mirja Mäntylä, Irmeli Mäihäniemi, Riitta Rasimus, Sinikka Salo
  2. LahtiSport                                 1.32,46
        Marjatta Saimovaara, Leena Kaartinen, Marja Maiksimainen, Leila Lintunen

N70 3 x 400 m


  1. Kunto-Pirkat                               6.09,95
        Tellervo Pihlajaniemi, Riitta Rasimus, Sinikka Salo
  2. LahtiSport                                 6.23,71
        Leila Lintunen, Leena Kaartinen, Marjatta Saimovaara

N70 3 x 800 m


  1. Kunto-Pirkat                              14.12,24
        Sinikka Salo, Tellervo Pihlajaniemi, Riitta Rasimus
  2. LahtiSport                                15.22,86
        Leila Lintunen, Leena Kaartinen, Marjatta Saimovaara

N70 1000 m viesti


  1. LahtiSport                                 4.45,52
        Marja Maiksimainen, Leena Kaartinen, Varpu Juntunen, Marjatta Saimovaara
     Kunto-Pirkat                                    DQ
        Mirja Mäntylä, Irmeli Mäihäniemi, Tellervo Pihlajaniemi, Sinikka Salo